Category Problemy z nadwagą

Życie artystyczne cz. 3

Tak, miałem kiedyś dziwny pomysł sprowadzenia do domu młodej lwicy. I stało się to, co stać się musiało. Urosła bardzo szybko i musieliśmy ją trzymać w budzie, a buda wkrótce okazała się za słaba. Dominique drżała o Cyrila, który miał wówczas tylko dwa latka. Oddałem więc ją w końcu do zoo Fréjus.

więcej

Miłość publiczności

Na moją karierę duży wpływ wywarł również rozwój turystyki. W moich piosenkach ludzie na nowo odkrywali smak sera i czarnych oliwek, widzieli niepowtarzalny blask bijący od błękitu Morza Śródziemnego, a w moim głosie kobiety słyszały rybaka, który zalecał się do nich na plaży…

więcej

Leki na nadwagę – kontynuacja

Są to preparaty dostępne w aptekach i specjalistycznych sklepach. Znane są jako hiperbiałkowe lub hiperkaloryczne posiłki, racje itp. Opierają się na proteinach pochodzenia mlecznego połączonych z minerałami, witaminami i zawierają stałą ilość lipidów oraz glukozy. Należy stosować je z dużą ostrożnością jedynie jako uzupełnienie diety. Kilka osób straciło życie jedząc wyłącznie te produkty w nadziei, że dzięki nim uda im się schudnąć. Nic nie jest w stanie zastąpić świeżego, naturalnego pokarmu, który zawiera wszystkie potrzebne nam do życia składniki. Środki o charakterze zastępczym mają bardzo ograniczony zakres działania. Mogą stanowić jedynie pomocny dodatek do właściwej diety. Ponieważ są bardzo sycące, można ich używać rano lub wieczorem do tłumienia głodu. Preparaty te są dostępne w formie proszku lub granulatu. Rozpuszcza się je w wodzie lub dodaje do jogurtu lub świeżego sera. Są dość gęste, wobec czego zapewniają uczucie sytości przez co najmniej kilka godzin, dostarczając organizmowi stosunkowo małej ilości kalorii. Można je również stosować jako posiłek regenerujący, następnego dnia po wysiłku. Ogólnie rzecz biorąc należy zachować ostrożność i uważnie czytać etykiety. Wszystkie tego rodzaju produkty są kaloryczne i często zawierają wiele glukozy. Nie wolno zapomnieć o uwzględnianiu tych kalorii przy tworzeniu codziennego jadłospisu. Przede wszystkim nie należy ich spożywać w zbyt dużych ilościach. Mają być tylko dodatkiem!

więcej

Dentysta NFZ w Pyrzycach ma wspaniały gabinet

Dentysta NFZ w Pyrzycach zaczyna swoją pracę od urządzenia eleganckiego gabinetu z fotelem, dobrym wyposażeniem, czystego oraz estetycznego. Często zatrudnia asystentkę stomatologiczną, czasami jednak działa całkiem samodzielnie, na własny rachunek. Asystentce trzeba płacić, a jej zarobki nie są może wysokie, jednak obciążają budżet w sposób znaczący. Warto o tym pamiętać, bo to cenna sprawa. Niejedna osoba wie, że wspaniałe działanie stomatologa pomaga bardzo mocno pacjentom.

więcej

Wszechstronne żywienie

Musimy zdecydowanie wykluczyć z naszej diety produkty o wysokim stopniu przetworzenia, które dostarczają nam jedynie pustych kalorii. Są to na przykład: jasne pieczywo, biała mąka, biały cukier rafinowany, ryż oczyszczany. Wszystkie te produkty są o wiele bardziej kaloryczne od swych naturalnych, nie oczyszczanych odpowiedników i mają na nasz organizm dużo gorszy wpływ. Oczyszczenie uzyskiwane jest przez usuwanie włókna (błonnika) i chemiczne wybielanie, które pozbawia dany produkt witamin i innych wartościowych substancji, pozostawiając jedynie skrobię, tworzącą w naszym żołądku niestrawną, gęstą papkę o zdecydowanie tuczących właściwościach.

więcej

Wyrób sobie odpowiednie nawyki

– Noś buty na płaskim obcasie. Jeśli w dalszym ciągu nie możesz się obejść bez szpilek, zabieraj ze sobą na wszelki wypadek sandały lub inne wygodne buty. Najlepiej jednak w ogóle zrezygnować ze szpilek. Skracają łydki i zniekształcają postawę. Ucisk skrzywionego kręgosłupa może powodować bóle krzyża, rwę kulszową, bóle głowy itd.

więcej

Życie artystyczne cz. 2

Fakt, że byłem stale poza domem, wpłynął na moje życie prywatne. Wyjazdy były konieczne ze względu na moją karierę, na stworzenie i utrzymanie kontaktu z publicznością. Musiałem zarabiać pieniądze, by utrzymać nasz poziom życia (nie wspominając już o przyjemności, jaką było dla mnie podróżowanie). Chociaż istnieje tendencja do wydawania fortun bez zdawania sobie z tego sprawy – co gdy się ma do czynienia z hotelami, restauracjami, setkami zaproszeń, które trzeba rozdać, a potem zapłacić, nie jest takie trudne – był to również jeden ze sposobów na uniknięcie nudy.

więcej

Napoje słodkie i gazowane oraz napary

Zwykle takie napoje spotykamy wr sklepach. Są one szkodliwe dla zdrowia, jak i figury, zawierają kwasy, sztuczne barwniki, środki smakowe i aromatyczne oraz cukier. Najlepiej w ogóle ich nie pić, albo przynajmniej wybierać takie, które zamiastu cukru zawierają sacharynę.

więcej

Nadmierne spożycie cukrów prostych

Każdy na pewno zauważył, że cukierki nie zaspokajają głodu tak jak kawałek chleba, który jest w stanie uciszyć żołądek na znacznie dłuższy czas. Nadmierne spożycie cukrów prostych ma wiele przykrych następstw: próchnica zębów (spowodowana przez bakterie, które żywią się osadzonym na zębach cukrem), otyłość, niestrawność, zawroty i bóle głowy, objawy hipoglikemii (niedocukrzenia krwi). Kryzys ten tłumaczy się tym, że nagłe podwyższenie poziomu cukru we krwi powoduje intensywne wydzielanie insuliny, która ma za zadanie ten poziom obniżyć. Stąd nagły skok poziomu cukru w dół i omdlenie. Zażywa się w tym momencie błyskawicznie przyswajalny cukier i tak powstaje błędne koło, coś na kształt uzależnienia od narkotyku. Najbardziej klasycznym przykładem hipoglikemii jest występujące około jedenastej rano coup de pompę (nagłe zmęczenie), rezultat spożycia zbyt dużej ilości cukru na śniadanie. Lepiej dla zdrowia i sylwetki jeść raczej owoce i skrobię (wielocukry), gdyż mają one względnie niską zawartość cukru w stosunku do witamin, minerałów i błonnika, natomiast całkowicie zrezygnować z ciastek, cukierków, dżemów, gdyż wszystkie te produkty zawierają czysty cukier. Cukrzyca jest spowodowana zaburzeniami w wydzielaniu insuliny, które opóźniają metabolizm cukrów.

więcej

Mleko

Mleko nie jest jedynie napojem zaspokajającym pragnienie. Dla nowo narodzonego dziecka stanowi ono posiłek w pełni zaspokajający potrzeby żywieniowe organizmu. Choć jest bardzo pożywne, nie zawiera jednak wszystkich składników potrzebnych dorosłemu organizmowi. Co więcej, nie daje się łączyć z wieloma innymi rodzajami pożywienia, powodując fermentację i niestrawność. Samo w sobie nie może być posiłkiem dorosłego człowieka, jak wielu z nas sądzi.

więcej

Minerały

Większość minerałów nie ma wpływu na ludzki organizm, a niektóre mogą być szkodliwe. Jest jednak piętnaście minerałów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Spełniają one trzy podstawowe funkcje:

więcej