Głodówka – kontynuacja

Powrót do normalnego trybu odżywiania powinien następować stopniowo. Podczas pierwszego okresu równego połowie przebytej głodówki należy przyjmować płyny (rzadkie zupy, soki owocowe i warzywne) i pokarmy rozdrobnione. Należy wstrzymać się przynajmniej przez jeden dzień ze spożywaniem białka, mięsa, jaj i zbóż. Czasami równolegle z trzydniową głodówką zaleca się lewatywy. Nie należy jednak stosować w nich czystej wody, ponieważ może ona spowodować wymioty i skłonność do mdlenia. Powinno się w tym celu stosować roztwór wody destylowanej i wody z solą lub specjalne preparaty dostępne w aptekach. W przypadkach schorzeń jelit i hemoroidów należy skonsultować się z lekarzem.

Krótka głodówka jest bez porównania łatwiejsza do przeprowadzenia, niż większość ludzi to sobie wyobraża. Nie wymaga leżenia w łóżku lub rezygnacji z codziennych zajęć. Przeciwnie, często łatwiej ją znieść koncentrując się na jakiejś pracy. Lepiej jest jednak nie podejmować wówczas zadań wymagających szczególnej koncentracji.

Osoby cierpiące na gruźlicę, cukrzycę i schorzenia nerek nie powinny stosować głodówek. Z zasady powinny stosować je tylko osoby, które czują się silne i zdrowe. Osoby, które nie mogą zdobyć się na niejedzenie przez trzy dni, mogą w celu wydalenia z organizmu substancji toksycznych stosować diety owocowe. Podczas tych diet przez kilka dni zjada się wyłącznie jeden rodzaj owoców. Najlepszy jest w’ tym celu ananas, ponieważ jest bardzo soczysty i zawiera dużo błonnika. W ciągu trzech dni kuracji ananasowej można stracić około 2 kg wagi. Dzięki swym przeczyszczającym i moczopędnym właściwościom ananas dosyć skutecznie oczyszcza organizm. Zalecane są również jabłka i melony. Winogrona wykazują pozytywne działanie przeczyszczające, ale są jednak za słodkie, co znacznie zmniejsza szansę utraty wagi. Głodówki zawsze przynoszą utratę wagi, nie wolno jednak zapominać, że po powrocie do normalnej diety w krótkim czasie powraca połowa utraconych kilogramów.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>