Napoje słodkie i gazowane oraz napary

Zwykle takie napoje spotykamy wr sklepach. Są one szkodliwe dla zdrowia, jak i figury, zawierają kwasy, sztuczne barwniki, środki smakowe i aromatyczne oraz cukier. Najlepiej w ogóle ich nie pić, albo przynajmniej wybierać takie, które zamiastu cukru zawierają sacharynę.

Zwykle przynoszą pożądane rezultaty pod warunkiem, że nie pije się ich w zbyt dużych ilościach. Zawsze i we wszystkich strefach klimatycznych ludzie i zwierzęta korzystali z różnych właściwości roślin. Niektóre z nich mają działanie uspokajające, na przykład kwiat lipy, waleriana, inne wpływają korzystnie na trawienie, na przykład rumianek, mięta, anyż. Anyż działa też bardzo skutecznie przeciw obrzękom, mięta i tymianek mają działanie odkażające, eukaliptus udrażnia drogi oddechowe, jeszcze inne gatunki ziół mają działanie moczopędne i jako takie mogą być pomocne przy odchudzaniu (koper, anyż, pędy wiśni, mniszek lekarski, pietruszka, seler). Witamina C zawarta w owocu dzikiej róży wywiera pozytywny wpływ na układ moczowy. Napar z kwiatu lipy bądź rumianku przed pójściem spać przyczyni się do dobrego snu. Napar z owocu dzikiej róży wypity zaraz po przebudzeniu z pewnością pozwoli nam zacząć nowy dzień w dobrym nastroju. Nie powinno się jednak pić ich w zbyt dużych ilościach. Może to spowodować gwałtowne negatywne reakcje organizmu.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>