Category Otyłość

Zespoół metaboliczny

Żyjemy w czasach w których jemy dużo, niezdrowo, a przy tym wogóle nie ćwiczymy fizycznie. Taki styl życia bardzo źle wpływa na nasz organizm. Cukrzyca typu 2, nadciśnienie tętnicze czy miażdżyca to tylko niektóre z konsekwencji zespołu metaboliczneg. Co gorsze, coraz częściej schorzenie to diagnozowane jest również u małych dzieci. Czym jest zespół metaboliczny, co go wywołuje ?Zespół metaboliczny stwierdza się, jeśli u badanej osoby występuje otyłość centralna, tzw. brzuszna oraz dwa z poniższych schorzeń: dyslipidemia – zaburzenie metabolizmu tłuszczu w organizmie, prowadzące do zbyt wysokiego stężenia cholesterolu, cukrzyca typu 2, nadciśnienie tętnicze...

więcej

Zakwaszony organizm

Zakwaszenie organizmu polega na zasmieceniu naszego organizmu niezdrowym jedzeniem oraz wyokokalorycznymi napojami. Zakwaszenie organizmu może nastąpić także w efekcie oddziaływania szeregu innych czynników. Sprzyja mu nadwaga i brak ruchu, chociaż niebardziej szkodliwy jest nadmierny wysiłek fizyczny lub niewłaściwie dostosowany do możliwości trening. Zakwaszenie może również być rezultatem zażywania niektórych leków, a także różnych zatruć. Zakwaszeniu sprzyjają też choroby zakaźne, podczas których występuje gorączka oraz kłopoty z prawidłowym funkcjonowaniem nerek. Podstawowym działaniem , który musimmy wykonać przy odkwaszaniu organizmu jest odpowiednia dieta, bogata w produkty o właściwościach alkalizujących...

więcej

Wychowaj swoją rodzinę

W restauracji zamawiaj sałatki bez przypraw, mięso lub rybę zapiekane lub gotowane na parze, warzywa surowe bądź również gotowane na parze. Nie zamawiaj ani serów ani deseru. Jeśli chcesz, możesz zamówić jogurt. Popijaj posiłki wodą mineralną. Noś ze sobą specjalne pieczywo lub substytut, z otrębami lub soją.

więcej

Zabiegi na odchudzanie

Zabiegi na odchudzanie to coraz bardziej popularny sposób na szybkie schudnięcie. We wszystkich salonach kosmetycznych dostępne są teraz różne zabiegi, które mają na celu utratę kilku centymetrów w obwodzie ciała. Zabiegi wyszczuplające pomagają zbliżyć się do celu, jakim jest idealna figura, bez wysiłku i wyrzeczeń. Niektóre zabiegi na ciałonie stanowią zagrożenia dla zdrowia, ale inne, takie jak odsysanie tłuszczu i operacje plastyczne, są dość ryzykowne. Zabiegi odchudzające zwykle przynoszą idealne rezultaty, ale każda poważniejsza operacja jest nie tylko kosztowna, ale i bolesna. Obecnie dostępnych jest wiele różnych zabiegów, które w bezbolesny i przyjemny sposób pomagają zmniejszyć obwód ciała...

więcej

Zboża – kontynuacja

Co więcej, stanowiąc same w sobie kompletny złożony posiłek, nie mogą być uwzględniane ani w diecie wykluczającej łączenie różnych gatunków pożywienia, ani w diecie nisko- kalorycznej. Jednakże, gdy spożywa się je oddzielnie lub z zielonymi warzywami, są one zdecydowanie najzdrowszym posiłkiem, który nie tylko nie tuczy, ale również pozwala ludziom otyłym pozbyć się nadmiaru wagi (wśród makro- biotyków nie ma grubych ludzi!). Główne zboża stanowiące pożywienie to:

więcej

„Znać bogatego po brzuchu jego”

Wyrosłem w Aleksandrii, gdzie moja rodzina żyła zgodnie z arabskim przysłowiem: „Znać bogatego po brzuchu jego”. Moja matka i babcia Eleni przyrządzały wszystkie greckie smakołyki w „stylu egipskim”, czyli jeszcze bardziej tłusto, ciężko i pikantnie. Jadaliśmy pieczone jagnięta, moussakę (potrawa z mielonego mięsa, bakłażanów i cebuli), ciasto ptysiowe z serem, główne dania z sosem, pomidorami i faszerowanymi ogórkami, mnóstwo potraw smażonych przez moją matkę na gęsim tłuszczu, wszelkiego rodzaju wschodnie ciasta z miodem, migdałami, orzechami, suszonymi owocami, jak również francuskie ciasta z kremem, tarty i słodkie suflety. Pochłaniałem to wszystko łakomie. Pamiętam, jak napady głodu trzymały mnie godzinami w kuchni przy lodówce, podczas gdy moja matka, ciotka i babka przygotowywały posiłki. Moim jedynym celem przebywania tam z nimi było podkradanie co lepszych kąsków pod pretekstem pomagania w kuchni. W krajach Wschodu kobiety używają karmelu w soku cytrynowym do usuwania nadmiernego owłosienia. Kiedy matka przygotowywała taką miksturę, z poczuciem winy wchodziłem do kuchni, by uszczknąć nieco z tego „specjału”. Oczywiście zanim matka zdążyła go użyć. Poza tym nigdy nie byłem wielbicielem słodyczy. Oczywiście nadal cieszy mnie wszelkie jedzenie. Wolę baklawę niż mtłle-feuilles, ale nigdy nie wyruszyłbym na poszukiwanie jej w środku nocy. Natomiast jeśli chodzi o wielki udziec jagnięcy nie zawahałbym się ani chwili. Nie jestem w stanie żyć bez mięsa. Moje zęby są ostro zakończone jak kły. Jestem jednym z niewielu Greków lubiących surowe mięso. W krajach Wschodu mięso zwykle poddaje się długiej obróbce termicznej, prawdopodobnie z obawy przed zarazkami.

więcej

Zwracaj uwagę na reakcje organizmu

Nie przyjmuj lekkomyślnie żadnych leków ani specyfików. Często zdarza się tak, że dany lek powoduje jedynie zniesienie objawów, podczas gdy właściwe schorzenie pozostaje i powraca wcześniej czy później w tej lub innej formie. Produkty chemiczne mogą być same bardzo szkodliwe, a ich stosowanie zazwyczaj pociąga za sobą skutki uboczne. Nawet aspiryna szkodzi na żołądek i zatruwa krew. Barbituraty i środki uspokajające mogą powodować niestrawność, zaburzenia czynności wątroby i nerek, nadciśnienie, zaburzenia psychiczne itp. Środki przeczyszczające drażnią jelita i mogą spowodować utratę witamin i minerałów. Często bardziej korzystne jest stosowanie ziół. Przede wszystkim należy uświadomić sobie, że jedynie nasz organizm jest w stanie sobie pomóc, a najlepsza terapia to właściwa sylwetka, odżywianie i ćwiczenia.

więcej

Niebezpieczeństwa diety Atkinsa

VERONIQUE: To bardzo niebezpieczna dieta i nie należy jej nikomu polecać. Jej zasada jest następująca: jeżeli nie spożywamy żadnych węglowodanów, to nie możemy przyswoić tłuszczów i białka, które jemy, wobec czego na wytwarzanie energii zużywamy zapasy tłuszczu. Problem polega na tym, że z jednej strony odbieramy mięśniom za dużo energii, a z drugiej strony występuje zatrucie tłuszczowe, stwarzając niebezpieczeństwo raptownego wzrostu cholesterolu we krwi. Co więcej, wyeliminowanie błonnika z naszego pożywienia prowadzi do obstrukcji, ponieważ nie wszystkie toksyny pochodzenia zwierzęcego mogą być wydalone.

więcej

Najlepsza polisa

DEMIS: Nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Zanim rozpocząłem dietę, często miewałem biegunkę, którą leczyłem zażywając wielkie ilości Entobioformu. Odkąd zmieniłem sposób odżywiania się, byłem zmuszony zażyć ten lek tylko raz. Było to podczas mojego ostatniego pobytu w Egipcie. Sądzę, że po prostu zatrułem się jakimś pokarmem. Na to przynajmniej wskazywały wszystkie objawy: uczucie słabości, zimne krople potu, biegunka, spadek ciśnienia. Ogólnie moje zdrowie poprawiło się do tego stopnia, że obniżono mi stawki ubezpieczeniowe o dwie trzecie. Właśnie przeszedłem serię badań, szczegółową analizę krwi, EKG, prześwietlenie wątroby i żołądka. Ich wynik był pozytywny. Przedtem, zanim jeszcze dokonała się we mnie przemiana, wytwórnia płytowa nie chciał podpisać ze mną kontraktu, jeśli nie będę ubezpieczony.

więcej

Jogurt

W mitologii perskiej anioł zdradził Abrahamowi przepis na jogurt. Z Biblii wynika, że żył on 175 lat. Od wieków jogurt uznawany był za wyjątkowy napój. Nazywano go „mlekiem wiecznego życia”.

więcej

Głodówka – kontynuacja

Powrót do normalnego trybu odżywiania powinien następować stopniowo. Podczas pierwszego okresu równego połowie przebytej głodówki należy przyjmować płyny (rzadkie zupy, soki owocowe i warzywne) i pokarmy rozdrobnione. Należy wstrzymać się przynajmniej przez jeden dzień ze spożywaniem białka, mięsa, jaj i zbóż. Czasami równolegle z trzydniową głodówką zaleca się lewatywy. Nie należy jednak stosować w nich czystej wody, ponieważ może ona spowodować wymioty i skłonność do mdlenia. Powinno się w tym celu stosować roztwór wody destylowanej i wody z solą lub specjalne preparaty dostępne w aptekach. W przypadkach schorzeń jelit i hemoroidów należy skonsultować się z lekarzem.

więcej