Wszechstronne żywienie

Musimy zdecydowanie wykluczyć z naszej diety produkty o wysokim stopniu przetworzenia, które dostarczają nam jedynie pustych kalorii. Są to na przykład: jasne pieczywo, biała mąka, biały cukier rafinowany, ryż oczyszczany. Wszystkie te produkty są o wiele bardziej kaloryczne od swych naturalnych, nie oczyszczanych odpowiedników i mają na nasz organizm dużo gorszy wpływ. Oczyszczenie uzyskiwane jest przez usuwanie włókna (błonnika) i chemiczne wybielanie, które pozbawia dany produkt witamin i innych wartościowych substancji, pozostawiając jedynie skrobię, tworzącą w naszym żołądku niestrawną, gęstą papkę o zdecydowanie tuczących właściwościach.

By właściwe nawyki żywieniowe umożliwiły nam powrót do normalnej wagi, musimy nauczyć się spożywać jedynie wartościowe pokarmy, to znaczy takie, które dostarczają nam witamin, soli mineralnych, błonnika i węglowodanów.

Musimy zaufać naturze. Tylko to nas może uratować. Natura zawsze wie, co robi. Jeżeli warzywa mają jadalną skórę, to powinniśmy je jeść w całości. Im więcej spożywamy naturalnej żywności, tym mniej niebezpieczeństw nam zagraża.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>